Migruojantys paukščiai
Migruojanti realybė
Trečiadienis, 11 Balandis 2007 13:37

Projektas „Migruojanti realybė“

Balandžio 4-5 dienomis, Berlyne surengtas projektas „Migruojanti realybė“, kuriame dalyvavo ir menininkai, kontaktus užmezgę „Migruojančiuose paukščiuose“ – M. Gapševičius (projekto kuratorius), R. Alksnytė, B. Bagdonavičius.  

Konferenciją ir parodą „Vokietijos-Baltijos šaliu 2008 metų” kontekste organizavo >top - Verein zur Förderung kultureller Praxis e.V., Berlyne ir KHM - Kunsthochschule für Medien Kiolne kartu su Lietuvos ambasada Vokietijoje. Projekto kuratorius – M. Gapševičius, jame dalyvavo R. Alksnytė, B. Bagdanavičius ir kiti menininkai lietuviai.

Berlyne vykstančio renginio „Migruojančios Realybės” metu dėmesys buvo atkreiptas į Lietuvos realijas. Per paskutiniuosius penkiolika metų iš čia išvyko daugiau nei 10% gyventojų, tarp kurių nemažai žmonių dirbančių ir kultūros sektoriuje. Šiame renginyje savo darbus ir idėjas pristatė tiek emigravę menininkai, tiek menininkai bei teoretikai gyvenantys Lietuvoje.

Projekto metu buvo kalbama apie migracijos realybes bei migruojančias realybes, kurios nepriklausomai nuo globalinių ir ekonominių ar kultūrinių procesų įgalina kūrybinius mainus.

Elektroninė kultūra generuoja naujas migracijos formas, atsiranda nauji besijungiančių formų deriniai, skaitmeninė meninė raiška keičia tradicines meno formas. Analoginiai kūriniai skaitmeninami, duomenys perkeliami iš vienos kompiuterinės sistemos į kitą, esantys garsai, vaizdai ir tekstai remiksuojami bei jungiami.

Migracijos procesais kuriamos laikinos erdvės socialinėje-politinėje tikrovėje, mėginama atsisakyti formalių galios struktūrų. Šios erdvės ir jose esančios bendruomenės atsiranda tiek fiziniame, tiek ir virtualiame pasaulyje. Besiintegruojančios į jau esamas struktūras ir jungdamosis tarpusavyje, laikinos bendruomenės kelia sau naujus uždavinius bei tikslus.

Migracija yra realybė, o realybė migruoja. Šis faktas galintis pasirodyti kaip banalybė arba kaip dalis kasdienių politinių bei ekonominių debatų, atveria naujas terpes, kurios dėl savo fragmentiškumo yra naujai svarstomos ar vaizduojamos žiniasklaidoje. Paskiros globalių faktų dalys vėl ir vėl pasirodo tiek masinėse komunikacijos priemonėse, tiek individualiose išraiškos formose, kaip dokumentacija ar kaip meniniai objektai. Išskirtinai europietiška realybių tematika atsiskleidžia kombinuojant ir atpažįstant esančią konfliktinę situacija.

Vokiečiu-lietuvių renginio metu buvo keliami migruojančios realybės klausimai. Naudojant audiovizualinę medžiagą dalyviai buvo drąsinami permąstyti nesibaigiančios migracijos aspektus iš vienos pusės, bei galios struktūrų poveikį reiškiniams - iš kitos, taip sukuriant naujas struktūras, bei formas.

Daugiau informacijos apie projektą www.migrating-reality.com
www.migrating-reality.com  informacija

 

Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.