Migruojantys paukščiai
Projekto pristatymas Briuselyje
Trečiadienis, 18 Balandis 2007 18:55
Projekto pristatymas Briuselyje

2008 vasario 11 dieną, Briuselyje, Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje, įvyko projekto „Migruojantys paukščiai“ pristatymas. Projektą pristatė dvi menininkės, jau nemažą laiko tarpą gyvenančios Belgijoje, tai - moderniojo šokio atstovė Rasa Alksnytė ir eksperimentinės tekstilės dizainerė Lina Kusaitė.
Patį projektą sugalvojo Lietuvoje gyvenanti mados dizainerė Jolanta Rimkutė. Jo dalyviai – 15 lietuvių menininkų, gyvenančių užsienyje ir Lietuvoje.

Tema – (e)migracija.
Klausimai, į kuriuos projektas siekia atsakyti – kodėl menininkai renkasi (e)migraciją? ką žmogus įgyja ar praranda (jei praranda) emigravęs? kaip tautinis identitetas veikia jo kūrybą užsienyje (jei veikia)?  
Pirmas projekto veiksmas – menininkų kūrybinės dirbtuvės Ventės rage, 2007 metų liepos 22-29 dienomis. Jo metu videokameros pagalba buvo sukurtas  vaizdas-manifestas, fiksavęs grupės diskusijas, analizes ir pasiūlymus.
Menininkės papasakojo apie patį projektą, buvo parodytos ištraukos iš vaizdo-manifesto.

Ne paskutinę, anaiptol ne paskutinę vietą pristatyme užėmė nuostabios vaišės, kurias parengė pačios menininkės. Nes Rasa Alksnytė yra ir maisto ‚performanso‘ specialistė.
Antras projekto veiksmas – 2008 metų vasario 16 –kovo 11 dienomis idėjų pristatymas Klaipėdos parodų rūmuose.

Šį pristatymą Briuselyje Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje rėmė VšĮ „Lietuvos institutas“.

Informacija: www.eurep.mfa.lt

Projekto pristatymas Briuselyje

Projekto pristatymas Briuselyje

 

 

Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.