Migruojantys paukščiai
Paroda
Penktadienis, 16 Vasaris 2007 15:20

Kūrybinių dirbtuvių „Migruojantys paukščiai“ paroda 

Š.m. vasario 16 dieną Klaipėdos dailės parodų rūmuose buvo surengta kūrybinių dirbtuvių „Migruojantys paukščiai“, vykusių praėjusių metų liepos pabaigoje, Ventės rage, paroda. Parodos datos (paroda buvo eksponuojama nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. ) pasirinktos neatsitiktinai – Lietuvos valstybei svarbiomis dienomis kūrybinių dirbtuvių dalyviai kalbėjo Lietuvai aktualia migracijos tema...

Iki šiol Lietuvoje analogų neturėjusiame kūrybinėse dirbtuvėse „Migruojantys paukščiai“, kurių idėjos autorė Jolanta Rimkutė, ir kuriame dalyvavo menininkai iš Lietuvos bei lietuviai menininkai migrantai, buvo aiškinamasi, kokią įtaką lietuviškam identitetui daro emigracija, ar išvykusiems iš Lietuvos ir keletą metų (dešimtmetį) svetur gyvenantiems jauniesiems menininkams apskritai svarbus Lietuvos ir lietuvio identitetas. Lietuvos menininkus, gyvenančius ir kuriančius čia, siekta supažindinti su išeivijos menininkų veikla, diskutuota apie tai, kiek emigracija įtakojo jų pasaulėjautą, ar palankesnės sąlygos kūrybai užsienyje turi lemiamos reikšmės kūrinio koncepcijos atsiradimui, ar meno dimensijai emigracija (migracija) gali suteikti naują kokybę.

Pats projekto metu vykęs procesas, diskusijos, pokalbiai yra svarbesni ir vertingesni už galutinį rezultatą, todėl būtent dokumentinė proceso išraiška, dalyvių nuomone, pasirodė tinkamiausia parodai surengti. Video instaliacijos pagalba atkurta diskusijų dvasia, kuri vyravo kūrybinių dirbtuvių metu. Parodoje žiūrovai galėjo pamatyti penkiolikos ekranų video instaliaciją, fotografijas; turėjo galimybę išreikšti savo nuomonę ir mintis specialioje erdvėje – taip organizatoriai tikėjosi sukurti dialogą tarp dalyvio ir žiūrovo, kurio nuomonė itin svarbi.

Pirmasis šio projekto pristatymas jau įvyko vasario11 dieną Briuselyje, Lietuvos atstovybėje prie Europos Sąjungos.


Parodos kuratoriai: Jolanta Rimkutė, Audrius Mickevičius
Fotografija: Arturas Valiauga, Beatričė Laurinkutė
Video instaliacija: Audrius Mickevičius

Pagrindinis projekto ir parodos „Migruojantys paukščiai“ rėmėjas – Užsienio Reikalų Ministerija, kiti rėmėjai – VŠĮ „Lietuvos institutas“, Šilutės rajono savivaldybė.


Image

Image

Image

Image

Image

 

 

Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.