Migruojantys paukščiai
Pranešimas spaudai
Sekmadienis, 27 Liepa 2008 14:26

Baigėsi antrasis pasaulio lietuvių menininkų pleneras „Migruojantys paukščiai“ 

Liepos 25 d. Birštono kultūros centre buvo surengta pasaulio lietuvių menininkų plenero „Migruojantys paukščiai”, vykusio liepos 20 - 27 dienomis Birštone, spaudos konferencija. Projekto organizatoriai į darbo stovyklą sukvietė menininkus iš Italijos, JAV, Norvegijos, Olandijos, Belgijos, Lietuvos dirbančius grafinio, kostiumo dizaino, tapybos, dramaturgijos, choreografijos, garso dizaino srityse.


 
Image

Šių metų plenero dalyviai nagrinėjo imigracijos temą. Užsienio reikalų ministerijos remiamo ir Všį „LT-identity” organizuojamo projekto tikslas buvo sutvirtinti ryšius tarp emigravusių ir likusių Lietuvoje jaunų menininkų, paskatinti bendrus kūrybinius projektus, diskutuoti apie migracijos įtaką menininko tapatybei. Visą savaitę vykusiame plenere buvo diskutuojama, dirbama grupėse, gimė pradinės idėjos projektams, kurie bus įgyvendinti tiek Lietuvoje, tiek kitose užsienio šalyse. “Kartais migracija suteikia unikalią galimybę pamatyti save, savo šalį ar tapatybę iš šalies; moko augti, tobulėti, praturtėti naujomis patirtimis ar įžvalgomis. Imigracija – šiuo metu tapo neišvengiamu iššūkiu Lietuvai. Dalindamiesi mintimis su menininkais, kurie jau ilgą laiką gyvena svečiose šalyse, mes ieškome būdų, kaip atrasti dialogą su kitu žmogumi, toleruojant jo tapatybę”, - sako Jolanta Rimkutė, projekto idėjos autorė.
Savo darbus, mintis, patirtį bei visą projekto eigą “Migruojančių paukščių” dalyviai pristatė spaudos konferencijoje Birštono kultūros centre liepos 25 dieną. Projekto prisistatymas buvo skirtas ne tik žiniasklaidos atstovams, bet ir miesto gyventojams, svečiams. Susirinkusieji buvo kviečiami ne tik susipažinti su menininkais, padiskutuoti apie imigracijos reiškinį, bet ir apsilankyti fotomenininko A. Valiaugos fotoparodoje „Trakų karaimai. Daniliškių sentikiai“ bei A. Mickevičiaus video filmo „Žmogus - Arklys” premjeroje.
Projekto organizatorius – VšĮ „LT identity”. Pagrindinis projekto rėmėjas – Užsienio reikalų ministerija. Rėmėjas – Birštono savivaldybė.

 

 

Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.