Migruojantys paukščiai
Pranešimas spaudai 2009
Ketvirtadienis, 23 Liepa 2009 14:25

Trečiojo pasaulio lietuvių menininkų susitikimo „Migruojantys paukščiai 2009“ spaudos konferencija

Šį trečiadienį, liepos 29 dieną, 13 valandą,  Jono Meko vizualinių menų centre (Gynėjų g. 14, Vilnius) prasidėjo trečiojo pasaulio lietuvių menininkų susitikimo „Migruojantys paukščiai 2009“ spaudos konferencija.

13 valandą spaudos atstovai buvo kviečiami į spaudos konferenciją, kurios metu buvo pristatyta šių metų projekto idėjos ir dalyviai bei apibendrinta „Migruojančių paukščių“ veikla, pademonstruoti jau sukurti kūriniai.
Nuo 11 val. ryto prasidėjo atvira diskusija bei projekto pristatymas visuomenei, į kurį buvo kviečiami visi, kuriems įdomios svetur gyvenančių lietuvių mintys apie Lietuvą, jos visuomenę, emigraciją, sugrįžimus ir atradimus. Projekto organizatorė Jolanta Rimkutė papasakojo apie jau trejus metus iš eilės vykstančią iniciatyvą sukviesti lietuvius menininkus iš užsienio ir iš Lietuvos bendrai kūrybinei veiklai, supažindino su trejų metų veiklos tikslais bei rezultatais.  

Bendra informacija. Liepos 27 -29 dienomis Vilniuje įvyko trečiasis pasaulio lietuvių menininkų susitikimas, kūrybos dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“. Šių metų Jono Meko vizualiųjų menų centre vykstančio projekto metu menininkai išeiviai diskutavo ir ieškojo sąlyčio ne tik su menininkais, gyvenančiais Lietuvoje. Dialogo galimybių projekto dalyviai ieškojo ir su valstybinėmis institucijomis bei įvairiomis visuomeninėmis organizacijomis.
„Migruojančių paukščių 2009” tema – dialogas, jo formos ir galimybės. Šiais metais didžiausią dėmesį projekto organizatoriai skyrė susikalbėjimui, išklausymui ir bendrų idėjų kūrimui. Šių metų „Migruojančių paukščių“ projekto tikslas – paskatinti kalbėtis ir kurti bendrus projektus, keistis idėjomis ir mintimis.  
Į trečiąjį pasaulio lietuvių menininkų susitikimą šiemet suvažiavo apie dešimtį įvairiose pasaulio šalyse gyvenančių ir kuriančių menininkų – dramaturgai, tapytojai, režisieriai, meno kritikai, grafinio dizaino specialistai.  „Šiais metais pajutome ypatingą pareigą tęsti „Migruojančių paukščių“ veiklą, - sako projekto idėjos autorė ir organizatorė, kostiumo dizainerė Jolanta Rimkutė – jei praėjusiais metais mes patys ieškojome dalyvių, kreipėmės į Lietuvos ambasadas įvairiose šalyse, išeivijos bendruomenes, tai šiais metais menininkai emigrantai mus susirado patys. Tai mums parodė, jog ryšys su Lietuva yra neprarastas, o atvirkščiai – svarbus kiekvienam ir to ryšio puoselėjimas yra labai reikalingas“.

Diskusijų metu projekto dalyviai susitiko su LR Seimo nariu P. Auštrevičiumi, Kultūros bei Užsienio reikalų ministerijų darbuotojais. Taip pat „Migruojantys paukščiai“ klausė istoriko ir publicisto prof. Egidijaus Aleksandravičiaus paskaitos, kalbėjosi apie ryšio tarp Lietuvos ir emigrantų išlaikymą. Trečiojo projekto metu pasikeista asmeninėmis patirtimis bei įžvalgomis su įvairiais išeivijos veikėjais – Danguole Kuoliene, Jungtinėse Amerikos Valstijose ne vienerius metus organizuojančia kūrybinę stovyklą „Neringa“, Rasa Alksnyte, choreografe ir šokėja, gyvenančia Belgijoje, šiuo metu kuriančia šokio spektaklius Lietuvoje bei Mindaugu Kazlausku, Giedre Ieva Kondratas, visuomeninės organizacijos „Sugrįžus“ atstovais.
Pasak projekte dalyvaujančių menininkų, dialogas, kaip procesas, yra kur kas reikšmingesnis nei rezultatas, o dialogo nebuvimas sąlygoja mąstymo stagnaciją.
Jolanta Rimkutė teigia, kad universitetuose, meno akademijose menininkų nemokė dirbti grupėse, bendradarbiauti tarp skirtingų disciplinų, todėl taip ir neišmokom susikalbėti, išklausyti vieni kitų.

Daugiau informacijos apie projekto dalyvius galima rasti interneto svetainėje www.migruojantyspauksciai.lt .

Projekto organizatorius – VšĮ “LT identity”. Pagrindinis projekto rėmėjas – Užsienio reikalų ministerija. Rėmėjas – Jono Meko vizualiųjų menų centras.

Kontaktinis asmuo:
Jolita Vitkauskaitė el. p.: jolita(0)lt-identity.com

 

Migruojantys Paukščiai 2009

 

Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.