Migruojantys paukščiai
Migruojantys paukščiai renkasi Vilniuje
Sekmadienis, 26 Liepa 2009 09:02

cityout.lt

Prieš dvejus metus gimęs projektas „Migruojantys paukščiai“ pateisino savo tikslus: iš Lietuvos emigravę menininkai mielai į ją grįžta ir kartu su gimtinėje likusiais kūrėjais kelias dienas kartu kuria, diskutuoja, keičiasi patirtimi. Iš Lietuvos į įvairias pasaulio šalis išskridę, jose kuriantys ir gyvenantys paukščiai – dramaturgai, tapytojai, režisieriai, meno kritikai, grafinio dizaino specialistai – atgal sugrįžta pirmadienį, liepos 27 dieną. Trims dienoms jie įsikuria Jono Meko vizualiųjų menų centre.

Projekto idėjos autorė ir organizatorė kostiumo dizainerė Jolanta Rimkutė sako, kad šiemet dalyvių ieškoti nereikėjo – menininkai emigrantai projekto rengėjus susirado patys. „Tai mums parodė, jog ryšys su Lietuva neprarastas, o atvirkščiai – svarbus kiekvienam ir to ryšio puoselėjimas yra labai reikalingas“, – pranešime spaudai cituojama Jolanta Rimkutė.


Nuotrauka iš projekto tinklalapio.

Projekto sumanytojai jo reikalingumą grindžia dialogo tarp užsienyje ir Lietuvoje gyvenančių menininkų būtinybe. Toks dialogas, jų teigimu, turi užsimegzti ir tarp įvairių valstybinių institucijų bei nevyriausybinių organizacijų. Koks jis, kokios formos, menininkams taip pat svarbu, juk nuo to priklauso, ar pavyks susikalbėti, suprasti vieniems kitus. „Šių metų „Migruojančių paukščių“ projekto tikslas – paskatinti kalbėtis ir kurti bendrus projektus, keistis idėjomis ir mintimis“, – rašoma projekto tinklalapyje.


Nuotrauka iš projekto tinklalapio.

Tris dienas vykstančio projekto programoje – kelios diskusijos, paskaitos, projekto pristatymas visuomenei.

Diskusijų metu bus ieškoma sąlyčio taškų tarp valstybės politikos, kūrybinės visuomenės ir menininkų, diskutuojama apie tai, ar šiuolaikiniams emigrantams reikalingi kultūriniai sąjūdžiai, aptariamos užsienyje gyvenančių menininkų iniciatyvos Lietuvoje ir problemos, su kuriomis jie susiduria. Tikimasi, kad diskusijų metų gims naujų bendrų projektų idėjų, kurias ketinama paskelbti specialiai šiam tikslui projekto tinklalapyje veikiančioje „Skelbimų lentoje“.


• Trečius metus iš eilės įgyvendinamas projektas „Migruojantys paukščiai“ šiemet vyksta liepos 27-29 dienomis. Išsami projekto programa čia.

• Pirmąkart projektas „Migruojantys paukščiai“ vyko 2007 metų liepą Ventės rage. Projekte dalyvavo 8 lietuviai menininkai, gyvenantys užsienyje ir specialiai šiam projektui pakviesti į Lietuvą, ir 8 menininkai, gyvenantys Lietuvoje.

• Antrosios projekto kūrybinės dirbtuvės 2008 metų liepą surengtos Birštone. Į jas atvyko 9 lietuviai iš JAV, Norvegijos, Italijos, Belgijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, taip pat dalyvavo keturi menininkai, gyvenantys Lietuvoje.

Toma Jonuškaitė
 

Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.