Migruojantys paukščiai
XX a. pradžios lietuvių erotika šiandien – „LT-identity“ parodoje „Obsceniška“
Šeštadienis, 06 Vasaris 2010 15:24

Kūrybinis kolektyvas „LT-identity“ kviečia į XX a. pradžios lietuvių erotikos tematika sukurtų drabužių bei dizaino elementų parodą  „Obsceniška“ (lot. obscenus – nepadoru, nešvanku). XX a. pradžios lietuvišką flirtą ir erotiką, perteiktą šiuolaikiškai, galėsite įvertinti parodoje, kuri veiks nuo vasario 11 d. 19 val. iki vasario 26 d. „Daiktų viešbučio“ ir „Contraformos“ erdvėje, T. Ševčenkos g. 16a, Vilniuje.

Lietuviško flirto paveldas, patekęs į kūrybinę „LT-identity“ kostiumo dizainerių Jolantos Rimkutės ir Ievos Ševiakovaitės virtuvę, parodoje virs žaismingais ir originaliais gaminiais, kuriuose tradicija įgaus naują formą: šiuolaikišką, subtiliai provokuojančią ir drauge artimą lietuviškoms vertybėms.

Šia nauja paroda siekta sujungti platesnes įvairių sričių Lietuvos kūrėjų pajėgas, todėl prie naujos „LT-identity“ idėjos autorių prisidėjo grafikos dizaineris Edvardas Kavarskas, kuris ėmėsi projekto grafikos. „Džiugu, kad galėjau prisidėti prie „LT-identity“ kolektyvo. Ši intriguojanti idėja mums kilo dar rudenį, labai sudomino ir paskatino imtis darbų“, – pasakoja E. Kavarskas.
Pasak dizainerių J. Rimkutės ir I. Ševiakovaitės, šia tema dirbti buvo itin įdomu, ji intriguojanti, šmaikšti ir be galo plati. „Todėl nusprendėme toliau ją plėtoti šiais metais vyksiančioje „Mados nfekcijoje“, – pažada Jolanta.
Didžiausio įkvėpimo kūrėjai sėmėsi Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Dainyno skyriuje, kuriame yra surinktos išsamios talalinių – satyrinių liaudies dainų – kolekcijos. Obsceniškoms talalinėms būdinga atvira erotinė tematika, jos buvo kuriamos flirto, pasilinksminimų metu.
Grafinių išraiškos priemonių atskaitos tašku, anot dizainerio, tapo augaliniai motyvai, kurie Lietuvoje siejami su vyriškumu ar moteriškumu – ąžuolas, rugiai, rūtos ir lelija.

36 kv. m. erdvėje bus eksponuojami šiandienos lietuvio buities atributai, alsuojantys lietuviškumo simboliais. Pavyzdžiui, vienas iš parodos „Obsceniška“ eksponatų – vyriški marškinėliai – šauks: „Jūs, mergaitės, jūs nelygios, vienos brangios, kitos pigios.“ Moteriški šiems atsakys: „Dieve mano, kas čia yra: trečią dieną noriu vyro.“ Šiandien tokie žodžiai atrodo drąsūs ir gal net vulgarūs,  o štai anksčiau buvo laikomi norma. Kartu su „Contraforma“ dizaineriu Nauriu Kalinausku ekspozicijai sukurtas specialus stalo-paveikslo „ ĄŽUOLAS“ modelis, o Pauliaus Vitkausko kėdės „KU-DIR-KA“ bus specialiai paminkštintos obsceniškomis pagalvėlėmis.

Apie „LT-identity“

Jau bene 7 metus sėkmingai atrandantis ir visuomenei pristatantis savo šmaikštų šiuolaikinį požiūrį į tautiškumą bei tapatybę kūrybinis kolektyvas „LT-identity“ pirmąją savo drabužių kolekciją pristatė 2003 m. „Mados infekcijoje“. Paskui buvo sukurtos dar 8 kolekcijos, kurios demostruojamos ne tik Lietuvoje, bet ir Lietuvos ambasadų organizuojamuose renginiuose Maskvoje, Berlyne, Osle, Kopenhagoje. „LT-identity“ drabužiai buvo naudoti kartu su Arturu Valiauga kurtoje ir didelį Europos susidomėjimą sukėlusioje parodoje „Lietuva – mano Europa“.  Berlyne vykusioje parodoje „Žalioji savaitė 2008“ „LT-identity“ uniformomis buvo pasipuošusi Lietuvą reprezentuojanti delegacija, pagal šio  kolektyvo idėjas buvo sukurtos pasaulinės parodos „Expo Zaragoza 2008“ uniformos.

Apie senovinę lietuvių erotiką bylojanti „LT-identity“ paroda „Obsceniška“ veiks iki š. m. vasario 26 d. Parodai pasibaigus, visus joje pristatomus eksponatus bus galima įsigyti. Nauji „LT-identity“ marškinėliai pirkėjų lauks jau per parodos atidarymą.

Spaudos atstovų laukiame parodos atidaryme vasario 11d. 19 val.
Daugiau informacijos:
Jolita Vitkauskaitė
+370 672 29948
jolita(0)lt-identity.com

 

Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.