Migruojantys paukščiai
Penktose kūrybinėse dirbtuvėse "Migruojantys paukščiai" bus kalbama apie lituanistinį švietimą, lietuvių kalbos ir kultūros išsaugojimą emigracijos kontekste
Antradienis, 26 Liepa 2011 13:13

Pranešimas spaudai

Migruojantys paukščiai 5Kūrybinės dirbtuvės "Migruojantys paukščiai" jau penktus metus į Lietuvą suburia išeivijos kūrėjus bendram kūrybiniam dialogui. Kiekvienais metais projektas sukviečia išvykusius menininkus lietuvius iš viso pasaulio analizuoti įvairius socialinius ir kultūrinius Lietuvos reiškinius. Šį kartą, Všį “LT-identity” vykdomi ir LR Kultūros Rėmimo fondo remiami, liepos 25-28 dienomis, "Migruojantys paukščiai" "nutūpė" Telšiuose, kur nagrinės lituanistinio švietimo prasmingumo ir lietuvių kalbos, kultūros išsaugojimo prognozės emigracijos kontekste temą.

Pasaulio lietuvių kūrybinės dirbtuvės yra išskirtinės - jose kiekvienais metais dalyvauja vis kiti išeivijos ir Lietuvoje gyvenantys kūrėjai, taip pat projektas kiekvienais metais keliauja vis į kitą Lietuvos miestą, susipažįsta su ten veikiančiomis kultūrinę veiklą vykdančiomis organizacijomis, užmezga ryšius su miesto gyventojais, svečiais. Per savo gyvavimo metus "Migruojantys paukščiai" jau lankėsi ir dirbo Vilniuje, Birštone, Kaune, Ventės rage.
Per keturis metus kūrybinių dirbtuvių dalyviai nagrinėjo, kokią įtaką emigracija daro lietuviškam identitetui, koks dialogas gali egzistuoti tarp išvykusio ir čia likusio menininko, koks dialogas galimas išvykusiųjų  tarpusavyje, kokia reikšmė išeivio menininko “tautoje”?

Po spaudos konferencijos planuojama susipažinti ir su "Migruojantiems paukščiams" artimo ir paraleliai Všį "Išeivijos Idėjų Centro" vykdomo Grundtvig seminaro Europos žmonėms, finansuojamo remiant Europos Komisijai, projekto dalyviais, kurie papasakos apie savo projektą, pasidalins išgyventa patirtimi. Daugiau apie projektą: http://www.iicentras.com/social-integration-of-art-people-in-context-of-migration

Daugiau informacijos: koordinatorė Jolita Vitkauskaitė, el.paštas jolita.vitkauskaite(0)gmail.com, tel.: +370 672 29948

 

Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.