Migruojantys paukščiai
2012 m. liepos 23 d., Anykščiai. Pranešimas spaudai
Pirmadienis, 23 Liepa 2012 21:01

ANYKŠČIUOSE – ŠEŠTOSIOS PASAULIO LIETUVIŲ MENININKŲ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „MIGRUOJANTYS PAUKŠČIAI“

mp2012Šiais metais šeštosios pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvės "Migruojantys paukščiai" keliauja į Anykščius. Jau tradiciniu tapęs projektas po visą pasaulį išsibarsčiusius menininkus lietuvius kartą per metus sukviečia į Lietuvą dalintis idėjomis ir bendrauti su vietiniais kūrėjais.
Pasaulio lietuvių kūrybinės dirbtuvės yra išskirtinės: jose kiekvienais metais dalyvauja vis kiti išeivijos ir Lietuvoje gyvenantys kūrėjai, taip pat projektas kiekvienais metais keliauja vis į kitą Lietuvos miestą, jo dalyviai susipažįsta su ten kultūrinę veiklą vykdančiomis organizacijomis, užmezga ryšius su miesto gyventojais, svečiais.

 "Jau kelerius metus vykstantis projektas parodo, kad "Migruojantys paukščiai" kuriantiems ir užsienyje gyvenantiems menininkams yra labai svarbūs ir reikalingi. Anksčiau ieškodavome dalyvauti norinčių žmonių, o paskutiniais metais kūrėjai patys mus susiranda", – pasakoja projekto autorė, VŠĮ "LT-Identity" dizainerė Jolanta Rimkutė. Šiais metais į Anykščius atvyko kūrėjai iš Norvegijos, JAV, Vietnamo, Švedijos, Belgijos, Estijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Formuluojant šių metų temą buvo atsižvelgta į miestui aktualias problemas. "Anykščių miesto strategijos prioritetas yra kultūrinis turizmas", – teigia Anykščių turizmo informacijos centro direktorius Rimantas Sereičikas. Taigi šiais metais projekto dalyviai diskutuos ir kurs temomis "Kultūrinis turizmas: šiuolaikinis menas kaip masalas keliauti", "Kultūrinis turizmas kaip meno ženklų ieškojimas".

Daugiau informacijos: koordinatorė Jolita Vitkauskaitė, el. paštas jolita.vitkauskaite(0)gmail.com, tel.: +370 672 29948

 

Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.