Migruojantys paukščiai
Pranešimas spaudai, Puvočiai Varėnos rajonas.
Trečiadienis, 17 Liepa 2013 00:00

PASAULIO LIETUVIŲ KŪRĖJAI „MIGRUOJANČIUOSE PAUKŠČIUOSE“ IEŠKO VIENYBĖS KODO

Septintus metus iš eilės vykstančios pasaulio lietuvių kūrėjų dirbtuvės MIGRUOJANTYS PAUKŠČIAI susibūrė  Dzūkijos nacionaliniame parke, Puvočių kaime. Tradiciniu tapęs projektas „Migruojantys paukščiai“ po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvius kūrėjus kartą per metus sukviečia į Lietuvą dalintis idėjomis ir bendrauti. Šiemet 17 dalyvių, įvairių šalių bei patirčių menininkų susitiko tam, kad kartu sutiktų liepos 17-ąją – Pasaulio lietuvių vienybės dieną. Ar pasaulio lietuvių vienybė egzistuoja? Kada šį jausmą išgyvename stipriausiai? Kas mus jungia? Kaip galėtume pažymėti, švęsti ar minėti šią dieną? – apie tai diskutuojama šių metų kūrybinėse dirbtuvėse.

„Aš jau daugelį metų rašau dienoraštį. Ir rašau jį tik lietuviškai. Aprašyti kiekvieną dieną savo kalba man tas pats - kaip laivui nuleisti inkarą. Mūsų ląstelėse yra Lietuva. Tai didelė dvasinė dovana“, - sako Vida Krištolaitytė (JAV),  išvykusi iš Lietuvos dar 1944 metais, o šiemet savo sukauptą patirtį bei  žinias atiduodama ir kitiems „Migruojančių paukščių“ dalyviams.

„Mums nepaprastai svarbu dar ir dar kartą išsikalbėti, pasakyti vieni kitiems svarbias, paprastas tiesas. Pavyzdžiui, pirmąją dieną, kas antras projekto dalyvis pristatydami savo darbus bei kūrybinę veiklą sakė:  „aš UŽ lietuvių vienybę“, - pasakoja projekto idėjos autorė, mados dizainerė Jolanta Rimkutė, - Ir nors šio projekto metu mes patys savęs klausiame „ar mes vieningi, ar tik norėtume tokiais būti?“, tačiau taip pat puikiai žinome, kad atsakymas visuomet slypi pačiuose žmonėse. Juk taip svarbu jausti vienas kito mintį, buvimą, darbus. Tik palaikydami vieni kitus galime surasti esminius bendrumo taškus“.

Pasaulio lietuvių kūrybinės dirbtuvės išskirtinės - čia kiekvienais metais dalyvauja vis kiti išeivijos ir Lietuvoje gyvenantys kūrėjai, taip pat projektas kiekvienais metais keliauja vis į kitą Lietuvos miestą, jo dalyviai susipažįsta su vietos kūrėjais, bendruomenėmis. Projektas jau aplankė Ventės ragą, Telšius, Kauną, Anykščius, Vilnių, Birštoną. „Šiemet mes apsigyvenome labai paprastoje, bet itin gražioje aplinkoje – Dzūkijos nacionalinio parko širdyje, - sako projekto koordinatorius Manvydas Džiaugys, - Manau, kad šiųmetė aplinka padiktuos savo taisykles mūsų diskusijose, juk žmones vienijantys dalykai paprasti, bet esminiai – istorija, tradicija, kalba, patirtis“.

Projekto uždarymas įvyks liepos 18-ąją, ketvirtadienio vakarą. Pristatyti projekto metu gimusias idėjas bei mintis projekto dalyviai sukvies ir ankstesnių metų „Migruojančių paukščių“ dalyvius, vietos bendruomenes, žiniasklaidos atstovus.

Šiais metais projektą remia Užsienio reikalų ministerija ir Varėnos rajono savivaldybė.

Daugiau informacijos: koordinatorius Manvydas Džiaugys, tel. 862560921.

Nuotraukos organizatorių

 

Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.