Migruojantys paukščiai
Kvietimas dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Migruojantys paukščiai“ 2015
Penktadienis, 08 Gegužė 2015 13:50

„Migruojantys paukščiai“ 2015, liepos 26– 31d. Kupiškis

„Migruojančių paukščių“ projektas ne vienerius metus bendro susitikimo tema iškeldavo kūrėjo bei visuomenės santykiui aktualius dalykus. Kalbėjome apie emigraciją ir imigraciją, menininko socialinį vaidmenį visuomenėje, tapatybės praradimą ir išlaikymą bei kitas temas. Šiais metais projekto tema skelbiame PILIETIŠKUMĄ.

 alt

 

Kvietimas skirtas:

  • Emigracijoje gyvenantiems kūrėjams, menininkams, intelektualams,  besidomintiems Lietuvos visuomeniniu gyvenimu, atviru dialogu ir bendru kūrybiniu darbu;
  • Lietuvoje gyvenantiems kūrėjams, norintiems pasidalinti savo idėjomis, mintimis, kūrybiniais projektais su kuriančiais užsienyje tautiečiais;
  • Ir kitiems, kuriems rūpi išlaikyti esamus ir kurti naujus ryšius su svetur išvykusiais kūrėjais, kultūros atstovais.

   

  TEMA: Pilietiškumas

   „Migruojančių paukščių“ projektas ne vienerius metus bendro susitikimo tema iškeldavo kūrėjo bei visuomenės santykiui aktualius dalykus. Kalbėjome apie emigraciją ir imigraciją, menininko socialinį vaidmenį visuomenėje, tapatybės praradimą ir išlaikymą bei kitas temas, tad šiemet projekto tema skelbiame PILIETIŠKUMĄ. Planuojamos diskusijos kryptys:

  • Pilietiškumo gairės. Koks dabartinis, galiojantis pilietiškumo apibrėžimas? Kokios artimos ar pasirenkamos pilietiškumo formos galimos Lietuvoje ir emigracijoje?
  • Pilietiškumas ir pilietybė. Ar pilietybė yra būtina sąlyga pilietiškumui rastis, skleistis, veikti? Kūrėjas ir pilietiškumas.
  • Pilietiškumas savo šalies ir/arba pasaulio atžvilgiu. Pilietiškumas kaip įsipareigojimas. Pasaulio pilietis. Nepilietis. Dialogo galimybės tarp įvairių pasirinkimų.
  • Pilietiškumas kaip jausmas, laikysena ir kaip aktyvus veiksmas. Kokios galimos veiksmų formos?
  • Pilietiškumas krizės akivaizdoje.

   

  PROJEKTO EIGA:

  I DALIS: liepos 26 -31 d. - skirta diskusijai ir kūrybiniam darbui.

  II DALIS: rugsėjo mėn. - numatoma vieša diskusija, idėjų bei iškeltų temų apibendrinimas, projekto pristatymas Vilniuje arba Kaune. (Vieta ir data bus tikslinama).

   

  PROJEKTO TIKSLAS:

  Suburti emigravusius ir Lietuvoje gyvenančius kūrėjus, intelektualus bendram darbui, dialogui, kūrybos procesui. Išsiaiškinti kokią įtaką emigracija daro lietuviškai tapatybei. Per savo gyvavimo metus, „Migruojantys paukščiai“ tapo daugelio kūrybinių partnerysčių pagrindu, todėl būtent ryšių su išsibarsčiusiais po pasaulį Lietuvos kūrėjais labiausiai ir ieškome. Devintus metus po Lietuvą keliaujantis projektas pasižymi savo tarpdiscipliniškumu, nes apjungia įvairių sričių dalyvius – architektus, tapytojus, lituanistus, istorikus, kultūrologus, kompozitorius ir kt. Jei Jūs norite kurti kartu, jei turite idėjų, esate atviri ir gebantys klausyti ir klausti, kalbėti ir dalintis,- kviečiame dalyvauti projekte.

   

  KADA? Liepos 26-31 dienomis, 2015 m.

  KUR? Kupiškis

  KAIP dalyvauti? Iki birželio 15 d.(imtinai) užpildykite projekto dalyvio anketą, kuri patalpinta čia: http://goo.gl/forms/e3EYwhjSVd

  SVARBU: Projekto metu dalyviams bus apmokamos apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos. Dalyvių prašome pačių padengti kelionės išlaidas į Kupiškį ir atgal. Ketinančių dalyvauti prašome  atkreipti dėmesį, jog pilnavertis įsitraukimas į veiklas ir dalyvavimas visas dienas yra būtinas.

  KONTAKTAI:

  Projekto idėjos autorė - Jolanta Rimkutė

  Projekto koordinatoriai - Manvydas Džiaugys ir Jolita Talaikė

  Dėl papildomos informacijos rašyti: manvydasdziaugys[eta]gmail.com

   

  Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.