Migruojantys paukščiai
Apie projektą

 „Migruojantys paukščiai 2010“ - menininko socialinis vaidmuo visuomenėje


Šiais 2010 metais liepos 25 dieną, prasidėjo ketvirtosios pasaulio lietuvių menininkų kūrybos dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“. Šalia Kauno, Žeimių dvaro sodyboje, susirinkę menininkai išeiviai ir menininkai, gyvenantys Lietuvoje, diskutavo, nagrinėjo, koks yra menininko socialinis vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje, o projekto pabaigoje, Istorijos ryšių muziejuje, surengė spaudos konferenciją ir savo mintimis pasidalino su žiniasklaida ir miesto gyventojais.

Migruojantys paukščiai 2010


Šį kartą menininkai lietuviai, atvykę iš Egipto, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Olandijos, JAV, Norvegijos ir menininkai, gyvenantys Lietuvoje, susitiko diskutuoti ir aptarti, ką šiuolaikinėje visuomenėje reprezentuoja kūrėjai. Ko iš jų tikimasi ir kokia rolė apibrėžta menininkams „tautoje“? Kaip pasikeitė menininko vaidmens samprata pilietinėje visuomenėje? Taip pat kaip šios idėjos aktualizuojamos kalbant apie „išeivijos“ menininkus ir ar „išeivija“ vis dar tebetinkamas terminas?


Jau ketvirtus metus remiamos Užsienio reikalų ministerijos, kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“ tokius išvykusius ir gyvenančius menininkus suburia vis kitame Lietuvos kampelyje. “Pirmasis projektas įvyko Ventės rage, antrasis – Birštone, pernai susitikome Vilniuje. Šiais metais pasirinkome Kauną, nes šis miestas bene daugiausiai “neteko” menininkų, kurie išvyko kurti ir gyventi į užsienį. Mūsų projektas tokiems žmonėms yra svarbus, jų ryšys su Lietuva yra neprarastas, imigravusiam menininkui tokio ryšio puoselėjimas yra labai reikalingas“, - teigia projekto idėjos autorė Jolanta Rimkutė. 

Šiais metais projekte dalyvavo tapytojai, muzikai, scenografai, grafinio dizaino, kostiumo dizaino specialistai. Projekto metu menininkai ne tik dirbo tarpusavyje, bet ir susitiko su visuomeninių organizacijų BĮ “Tarptautinio kultūros programų centro”, VŠĮ “Kultūros meniu”, VŠĮ “Visos mūzos” (Tarptautinio Kauno kino festivalis), Pasaulio lietuvių akademijos atstovais, su kuriais diskutavo, keitėsi idėjomis ir mintimis.  

Pristatymas visuomenei ir spaudos konferencija. Diskusijų metu gimusios idėjos visuomenei buvo pristatytos liepos 28 dieną, 14 valandą,  Istorijos ryšių muziejuje (Rotušės a. 19, Kaunas) . Į atvirą diskusiją bei projekto pristatymą buvo kviečiami visi, kuriems įdomios svetur gyvenančių lietuvių mintys apie Lietuvą, jos visuomenę, emigraciją, sugrįžimus ir atradimus. Projekto organizatorė J. Rimkutė papasakojo apie jau ketverius metus iš eilės vykstančią iniciatyvą sukviestus lietuvius menininkus iš užsienio ir iš Lietuvos bendrai kūrybinei veiklai, lydėjo per improvizuotą projekto kūrinių ir idėjų ekskursiją, supažindino su ketverių metų veiklos tikslais bei rezultatais.  

Spaudos atstovai buvo kviečiami į spaudos konferenciją, kurios metu pristatyti šių metų projekto idėjos ir dalyviai bei apibendrino „Migruojančių paukščių“ veiklą, pademonstravo jau sukurtus kūrinius. Menininkai susitiko dikusijai su jau minėtomis visuomeninėmis organizacijomis.

 

 


Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.