Migruojantys paukščiai
Dalyviai
Liutauras Degėsys

 

Filosofijos mokslų daktaras

Lietuva

 

Liutauras Degėsys – yra baigęs psichologijos studijas Vilniaus universitete, yra filosofijos mokslų daktaras. L. Degėsys stažavosi Prahos ir Budapešto universitetuose, tobulinosi ir dėstė Švedijoje bei JAV. L.Degėsys yra 8 poezijos knygų “Žalias Paukštis”  (1984), “Meilės Akys” (1985), “Rugsėjo Žvaigždė” (1989), “Tai Naktis” (1990), “Iš Niekur” (1995), “Žvėrynas”  (1998), „Žvėrynas. Žolynas“ (2006-2007), „Miego gėlės“ (2008) ir trijų filosofinių esė rinktinių „Kelionė į ten ir atgal“( 2007), „Kitaip nei kitaip“ (2008) ir „Prisiminimų prisiminimai“ (2010) autorius. Yra parašęs 7 vadovėlius suaugusiųjų mokymui, vidurinėms ir aukštosioms mokykloms. Šiuo metu L.Degėsys yra Vilniaus pedagoginio universiteto Filosofijos katedros vedėjas. Jo mokslinių tyrimų kryptis – socialinė filosofija, meno filosofija ir ugdymo filosofija.

Daugiau informacijos >>>

 
Unė Dabužinskaitė

 

Kūrybinės industrijos

Lietuva

 

Nuo administratorės masažo salone, ar medinių gaminių surinkėjos pakuotojos,  iki scenaristės, beveik režisierės. Tarpuose parašant, papaišant, paburiuojant ir padurniuojant, ar, šiaip, pabandant. Viskas čia apie tą patį – apie visokio kalibro žmones, apie kūrybą, kuri yra visame kame. Taip, versle irgi. Žodžiu, esu dar vienas Lietuviškos kulinarijos stebuklo – baltos mišrainės pavyzdys a.k.a meninio socialinio profilio lietuvaitė gintariniais dantimis. Jei sausai, tai gimiau Ukmergėj, čia baigiau Jono Basanavičiaus gimnaziją, taip pat meno mokyklą. Abi su pagyrimu. Pagyrimai čia ir baigės. Vilniuje studijavau kūrybines industrijas. Čia prasidėjo papeikimai, bet šviesą rodo šešėliai. Pamirštu pavalgyti kai galvoje verda – mintys apie kūrybiškumą  ( o ką tu gali padaryti iš sąvaržėlės? Man ji Alexandre Dumas slapto romano veikėjas „ Savarželjė“ ), mintys apie renginius ( kaip padaryt, kad tas „turbanas“ taptų ekranu...) , mintys apie verslus ( verslanesąmones ...). Kitaip sakant, esu šeimos galvos skausmas. Palinkėkit man sėkmės.

Skaityti daugiau...
 
Simona Staputienė

 

Lituanistinio centro „Mano pirmieji mokslai“ įkūrėja ir vadovė

Didžioji Britanija

 

Simona Staputienė studijavo Vilniaus Pedagoginiame Universitete bei Upsalos Universitete Švedijoje ir 2005 metais baigė edukologijos ir etikos studijas. 2008 metais Londone įkūrė lietuvių kalbos mokymo kompaniją „LTLT LTD“, kurios centre „Mano pirmieji mokslai“ mokomi dviejų – devynių metų vaikai. Centras dirba holistinės mokymo filosofijos principais. Vaikai kalbos mokomi ne kaip atskiro dalyko, bet natūraliai, streso nekeliančioje aplinkoje tyrinėdami gamtos mokslus, istoriją, susipažindami su etnokultūra ir etnoetika, lavindami meninę raišką. „Mano pirmųjų mokslų“ moto: „Žaisk, tyrinėk, kurk ir mokykis“. Centras yra išleidęs mokomąjį video projektą „Žalgirio mūšiui 600 metų – vaikiškai“, kurio kūrime dalyvavo mokiniai, mokytojos ir mokinių tėvai. http://www.ltlt.lt/mokomasis-videoprojektas/

2011 - 2012 m. centre su vaikais dirbo "Migruojančių paukščių" organizatorė Jolanta Rimkutė ir du dalyviai: Manvydas Džiaugys ir Simona Smirnova. Centro mokiniai su kūrėjais šiais mokslo metais sukūrė septynis video projektus.

Žiūrėti video
 
Arnas Anskaitis

 

Video, fotografija

Lietuva

 

Arnas Anskaitis gimė 1988 m. Kaune. Nuo 2007 m. gyvena Vilniuje, studijuoja VDA fotografijos ir medijos meno katedroje. Šiemet baigė bakalauro studijas. 2010 m. buvo išvykęs į Suomijos dailės akademiją Helsinkyje. Dirba su vaizdu, garsu, kalba ir aplinkybėmis.

Skaityti daugiau...
 
Rūta Kaliūnaitė

 

Grafinis dizainas

Vokietija

 

Gimiau ir užaugau Vilniuje. Dirbau knygyne (dipl. knygų žinovė), siuvimo fabrike paišiau stendus, mokiausi televizijos režisūros ir švedų kalbos, prižiūrėjau šunis ir dirbau pas "išprotėjusį" prancūzų gastronomą, praktikavausi žiūrėti per objektyvą Hans Schafgans (fotografas portretistas) studijoje, Bonoje. Dirbau laisvai samdoma fotografe. 1998 metais apsistojau Kelne, Vokietijoje. Čia baigiau (1998–2003) dizaino studijas Köln International School of Design, KISD. Nuo 2004 esu laisvai samdoma grafikė ir užsiimu tiek dideliais (parodiniai stendai), tiek mažais (knygos, prospektai, internetiniai puslapiai) darbais. Prieš metus Kelno industriniame laivų remonto uoste su idėjos partneriu Kai Parthy įkūrėme galeriją konteineryje "Galerie Lehm"  (Plačiau Facebook puslapyje) Galerija veikia "Vernissage/Finnisage" principu. 

Skaityti daugiau...
 
Reda Marks

 

Dailininkė

Estija

 

Gimė 1950 m. birželio 27 d. Kaune, Lietuvoje, dailininkų šeimoje. 1969 m. baige St.Žuko v. taikomosios dailės technikumą (avalynės modeliavimas). Tais pačiais metais įstojo į Talino dailės institutą (Eesti Kunstiakadeemia) meninio odos apipavidalinimo fakultetą. Baigusi sukūrė šeimą ir pasiliko gyventi Estijoje, Taline. Apie 10 metų dirbo Estijos Nacionalinėjė Bibliotekoje senųjų knygų įrišimų restauratore. Pirmają personalię parodą surengė 1983 m. Taline, Estijoje „Kiek in de Kök” muziejuje. 1984 m. įstojo į Estijos dailininkų sąjungą. 1984 m. Apdovanota medaliu jaunųjų dailininkų taikomojo meno trienalėje Rygoje, Latvija. 1986 m. suruošė personalinę parodą Vilniuje (meniniai odos dirbiniai).

Skaityti daugiau...
 
Rasa Alksnytė

 

Choreografija, kulinarija

Belgija

 

Rasa Alksnytė gimė 1975 m. Kaune. 1995m. baigė Marijampolės pedagoginę mokyklą, du metus studijavo Vilniaus Konservatorijoje ir metus šiuolaikinio šokio mokykloje P.A.R.T.S. Briuselyje. Dirbo su Lietuvos ir užsienio choreografais bei teatro režisieriais : A. Naginevičiūte, R.Rastausku, G.Sepučiu, G.Vallenti, P.Frenak, K.Ikeda, K.Murobushi ir kitais. Nuo 2000m. Belgijoje įkūrė savo šokio trupę „Zanzi”. Nuo 2003m. drauge su šiuolaikinio meno laboratorija FOAM sukūrė eilę maisto „performansu”.

Skaityti daugiau...
 
Mindaugas Valiukas

 

Poetas,
prozininkas, dramaturgas, režisierius

Lietuva

 

Mindaugas Valiukas (g. 1976 06 15 Molėtų r. Arnionių k.) – režisierius, poetas, prozininkas, dramaturgas, dainų autorius ir atlikėjas etc. 1994 m. baigė Joniškio vidurinę mokyklą (Molėtų raj.). 1994 – 1996 VPU studijavo lietuvių filologiją. 1996 – 2001 m. studijos KU - lietuvių filologija ir režisūra. Pirmosios eilėraščių publikacijos pasirodė 1991 m. jaunimo žurnale „Moksleivis“. Būdamas dvyliktoje klasėje laimėjo Respublikinį jaunųjų filologų konkursą poezijos sekcijoje, 1996 metais tapo P.Lemberto konkurso laureatu. 1999 m. pirmasis poezijos rinkinys „Mėnulio keramika“ apdovanotas Z. Gaidamavičiaus-Gėlės premija kaip geriausias metų debiutas. 2011 metais tapo tarptautinio festivalio haiku rusiškai nugalėtoju dviejose kategorijose (klasikinis haiku ir fristailas).

Muzika ir platesnės informacija
 
Henrikas Gulbinas

 

Garso, vaizdo režisierius, operatorius

Lietuva

 

Videomeno filmus kuria nuo 1987.

Skaityti daugiau...
 
Jurij Dobriakov

 

Kultūros kritikas

Lietuva

 

Jurijus Dobriakovas yra nepriklausomas šiuolaikinės kultūros tyrinėtojas ir vertėjas. Dėsto fotografijos teoriją ir kasdienybės kultūrologiją Vilniaus dizaino kolegijoje. Publikuoja tekstus įvairiuose Lietuvos ir užsienio kultūros leidiniuose bei meno projektų kataloguose, dalyvauja leidybos projektuose, konferencijose, seminaruose. Domisi psichoanalize, medijų teorija, fotografija, urbanistika ir psichogeografija.

Skaityti daugiau...
 
Tomas Ivanauskas

 

Meno vadyba

Lietuva

 

Gimiau 1978 metais Pakruojyje, tačiau visus geriausius vaikystės ir paauglystės metus praleidau Anykščiuose.
Per pastaruosius 15 metų dirbau su įvairiais menais: muzika, teatru, kinu, daile, fotografija. Šiuo metu esu dviejų muzikos grupių vadybininkas, organizuoju įvairius renginius, meno parodas, bei esu Lietuvos vaizduojamojo meno kūrėjų paramos fondo įkūrėjas.

 
Viktorija Šiaulytė

Menotyrininkė

Švedija

 

Esu baigusi kuravimo magistro programą Konstfacke, Švedijoje. Vieni iš paskutiniu metu organizuotų projektų - "Awkward Dinner" Tegen2 galerijoje Stokholme kartu su Ivana Kralikova ir Michael Backstrom ir kt.; bei "Spheres of Power. Tensions&Exchange" GlogauAIR Berlyne kartu su Juste Kostikovaite. Šiuo metu gyvenu ir dirbu Berlyne bei bendradarbiauju su kino režisiere Marta Dauliūte ties projektu "Second Class".


 
Marta Dauliūtė

Kino režisierė,

prodiuserė

Švedija

 

Švedijos Nepriklausomų Kino Menininkų Sąjungos pirmininkė

Kino kompanijos TITTA produktion bendrasąvininkė (kartu su Elisabeth Marjanovic´ Cronvall)

Skaityti daugiau...
 
Rūta Zentelytė

 

Grafinis dizainas

Lietuva

 

Gimiau 1990 m. Mano darbo priemonės - nuo pieštuko iki gitaros stygų, informaciniai šaltiniai – nuo buvimo su žmonėmis, supančia gamta, iki nardymų po mokslinius tyrinėjimus, meditacijas ir sielos pažinimą. Vidurinę mokyklą baigiau Raseiniuose, iškart įstojau į Vilniaus Dailės akademiją, Kauno dailės fakultetą, grafinio dizaino specialybę. Dizaine matau perspektyvas patenkinti ne tik praktinius, tačiau ir gilesnius žmonių poreikius. Savo akademinius darbus, jei yra galimybė, susieju su socialinėmis temomis, žvelgiu į estetiką ir technologijas ne tik per šiomis dienomis vyraujančius įvaizdžius. Man artimos senųjų kultūrų išsaugotos ir iš kartos į kartą perduodamos žinios, improvizacija. Pradėjau dalyvauti šalies bei tarptautinėse kūrybinėse dirbtuvėse, projektuose, festivaliuose, mano tekstai yra publikuoti kultūriniuose tinklaraščiuose. Polinkius į garso, vaizdo, žodžio meną priimu kaip dovaną, kaskart pasinerdama į kūrybą dėkoju už tai iš visos širdies. O kūryba yra pats gyvenimas, nuolatinis kitimas. Esu įsitikinusi, kad mūsų visų nekintantis poreikis yra vienas – mylėti ir būti mylimam. Aš už meninę veiklą, kuri teikia daugiau džiaugsmo negu skausmo, vienija, įkvepia dvasiškai tobulėti.

Skaityti daugiau...
 
Edvardas Kavarskas

 

Grafikos dizainas

Lietuva

Edvardas Kavarskas

 

2001 m. baigęs M. K. Čiurlionio menų gimnaziją, įstojo į Vilniaus dailės akademijos dizaino katedrą. 2003-2004 m. metus praleido Politecnico di Milano universtitete (Italija). 2005 m. įgijo VDA dizaino bakalauro laipsnį, 2007 m., ten pat baigė magistro studijų programą. Studijų metu aktyviai dalyvavo akademiniame gyvenime, parodose, kūrybinėse dirbtuvėse Lietuvoje ir užsienyje.

Skaityti daugiau...
 
Eglė Kulvelė

 

Teatro režisierė, pedagogė, kultūros vadybininkė ir keliautoja

Vietnamas

 

Eglė Šimkevičiūtė - Kulvelė gimė 1986 m. Skuode. Studijavo Klaipėdos universitete ir Vilniaus Muzikos ir Teatro akademijoje teatro režisūrą, kultūros vadybos magistro studijas baigė Vilniaus Dailės akademijoje, kurį laiką dirbo privačioje įmonėje renginių režisiere.

Skaityti daugiau...
 
Danguolė Spiegel

 

Tapyba

JAV

 

Gimiau Joniškio rajone, 1967 metais baigiau Skaistgirio vidurinę mokyklą.1972 metais baigiau Lietuvos Žemės Ūkio Akademiją hidromelioracijos fakultetą. Dirbau Šilutės Vandens Ūkio Projektavimo Institute, Vilniaus Žemėtvarkos Institute prie LŽŪM.

1999 metais emigravau į JAV; 2008 metais baigiau Koledžą vaizduojamojo meno specializaciją.

Skaityti daugiau...
 
Sandra Bogdanova

 

Archeologija

Norvegija

 

Gimiau 1987 metų gruodžio 25 dieną Vilniuje. Mano giminės medžio šaknys giliai išsiraizgiusios po Senąjį žemyną, todėl man identiteto ir etniniai klausimai visuomet buvo svarbūs. Vilniuje užaugau, baigiau Žemynos gimnaziją 2007 m., o šiais, 2011 m., Vilniaus Universitete įgijau archeologijos bakalauro laipsnį, apsigynusi darbą tema „Lietuvos archeologijos tyrinėjimų filmuota medžiaga Lietuvoje iki 1990 m.”. Mano gyvenimo gijos persipina su tradiciniais amatais, kinu, teatru, naujuoju cirku, ekologija, botanika, muzika bei prigimtine tapatybe. Nuo 2007 m. itin daug laiko skiriu kultūrinei, socialinei savanorystei Lietuvoje, Suomijoje, Belgijoje, Norvegijoje ir kitur Europoje. Kelerius metus dirbau ekologiškų prekių krautuvėlėje-sulčių bare „Sulčius“ Vilniaus senamiestyje. Šiuo metu gyvenu ir keliauju Norvegijoje, dirbu su fotografija ir spausdinimu. Netrukus atliksiu muziejinę praktiką Oxfordo gamtos istorijos ir antropologijos muziejuje.

Skaityti daugiau...
 
Simona Budraitytė

 

Fotografija,

Grafinis dizainas

Lietuva

1990m. vasario 9d. gimiau Klaipėdoje, gyvenau Šiauliuose. 2006m. baigiau Šiaulių dailės mokyklą, pagrindinį ugdymo kursą (4metai). 2009m. baigusi Šiaulių Šventupio vid. mokyklą, įstojau į Vilniaus dailės akademiją, Kauno dailės fakultetą, grafinį dizainą. 2011-2012m. pusmetį studijas gilinau Rumunijoje ( erasmus programa). 

Nenoriu į viską žiūrėti niūriai. Studijos, dizainas, gyvenimas turi teikti malonumą. Svarbiausia siekti savo tikslų ir ignoruoti neigiamą energiją skleidžiančius žmones. Galbūt pagrindinė problema- negaliu nustygti vienoje vietoje. Be galo noriu tobulėti ir eiti pirmyn. Piešiu nuo mažų dienų, dalyvaudavau daugelyje mokyklos ir Šiaulių miesto organizuojamų renginių, visada patikdavo visuomeninė veikla. Buvau kraštotyrininkė- žurnalistė ir redaktorė, skautė ir savanorė. 

Skaityti daugiau...
 
Algirdas Selenis

 

Dailė, Animacija

Lietuva

 

(G.1956.09.27, Vilniuje)-režisierius, dailininkas, scenaristas, rašytojas, VŠ.Į. „Animacijos studija“ direktorius, prodiuseris.
Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys-nuo 1999 m.
1997-2003 m. dirbo Lietuvos kino studijoje, animacinių filmų režisieriumi, kūrė savo autorinius animacinius filmus.
Nuo 2004 m.-VŠ.Į. „Animacijos studija“ direktorius, prodiuseris, režisierius. Šioje studijoje vykdo organizacinį, animacinio kino sklaidos ir populiarinimo darbą, kuria autorinius filmus.
2005 m. suteiktas menininko statusas.
Lietuvos Nepriklausomų Prodiuserių Asociacijos narys-nuo 2007 m.
Lietuvos Kinematografininkų Sąjungos Animatorių gildijos patikėtinis, Patikėtinių tarybos narys- 2007-2008 m.
2008 m.-Lietuvos Kino Akademijos kino apdovanojimo „Sidabrinė gervė“ vertinimo komisijos narys.
Nuo 1997 m. sukūrė 20 autorinių filmų: 13 animacinių, 1 animacinis-eksperimentinis, 2 vaidybiniai (trumpo metražo) eksperimentiniai bei 4 dokumentiniai filmai.

Skaityti daugiau...
 
Ilma Vienažindytė
Filologija

Vokietija 


Gimiau ir užaugau Panevėžyje, baigiau Vytauto Žemkalnio gimnaziją. 2007m. Įstojau į Vilniaus Pedagoginį Universitetą, anglų filologijos specialybę. Studijų metu turėjau progą tobulinti savo žinias bei plėsti akiratį atlikinėdama praktiką Vienoje, Austrijoje kompanijoje INMAD (International Institute for Managing Diversity), rengiančioje Europos Sąjungos projektus bei pagal Erasmus mainų programą mokydamasi Berlyne, Humboldt Universitete.

Skaityti daugiau...
 


Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.