Migruojantys paukščiai
Apie projektą
Apie projektą 2016

logo


Laboratorija “Migruojantys paukščiai” ištyrė: Panevėžys irgi miestas - TAŠKAS.


 

Šiandien, liepos 29 d., 14.30 val. Panevėžio miesto gyventojai ir svečiai kviečiami kartu su būriu baltai pasipuošusių žmonių dalyvauti improvizuotoje akistatoje su miesto istorija - prisiminti miesto legendas bei išanalizuoti stereotipus, susijusius su kriminalinio pasaulio praeitimi. Vaikščiojant po miesto centrą laboratorijos “Migruojantys paukščiai” dalyviai pasiūlys idėjas, prototipus apie galimą naują gyvenimo būdą ir standartus Panevėžyje.

Visą savaitę organizatorių atrinkti projekto dalyviai kartu su Panevėžio aktyviais žmonėmis koncentravosi į tai, kas reikalinga ir naudinga šiam miestui – diskutavo apie miesto įvaizdį, stipriąsias ir silpnąsias puses, išskirtines vietas ir asmenybes, jų populiarinimą bei visuomenės įtraukimą. Šiandien projekto dalyviai bandys 20 a. pab. skaudžią kriminalinę istoriją sudėti į muziejaus lentyną, atverdami švarų lapą, atrasdami aiškų santykį su istorijomis apipinta nusikalstama praeitimi. Miesto gyventojai bus raginami išryškinti autentiškumą, atsiremti į intelektualius miesto pavyzdžius – pažiūrėti į J. Miltinį ne tik kaip į teatralą, bet taip pat ir kosmopolitišką asmenybę, pažaisti žaidimą – Ar tu gali tapti Juodojo Arielio riteriu?

migruojantys paukiai 2

16 val. Laisvės aikštėje bus pristatytas skirtingų kartų muzikinis projektas – kūrybinis orkestras. Šio pasirodymo metu bus galima išgirsti septynias neįprastas šiuolaikines kompozijas, skirtas Panevėžio miestui. Muzikinėse dirbtuvėse kartu su Panevėžio jaunimu dirbo entuziastingi džiazo muzikantai Simona ir Dorsey Minns (JAV).

“Kartu su kūrėjais iš Lietuvos, JAV, Australijos, Belgijos, Norvegijos, šiais metais projekte dirbo ir stipri Panevėžio miesto entuziastų grupė. Bendro darbo metu sukurta idėjų miestui budinti, daryti jį įdomesniu, patrauklesniu turistams ir patiems panevėžiečiams. Smagu matyti, kad mažas kūrybinis impulsas suteikia vietiniams daugiau pasitikėjimo nuveikti didelius darbus savo jėgomis” – džiaugiasi daugiametė projekto dalyvė, šių metų laboratorijos vedlė Rasa Alksnytė.

migruojantys paukiai 3


“Migruojantys paukščiai” - nuo 2007-ųjų organizuojamas projektas, kasmet suburiantis emigravusius ir Lietuvoje gyvenančius menininkus, kūrėjus, intelektualus bendram darbui, dialogui, kūrybos procesui. Kiekvienais metais projektas vyksta skirtinguose Lietuvos miestuose. Šiais metais projektas organizuojamas jau dešimtą kartą ir liepos 24-30 dienomis vyksta Panevėžyje.

Pagrindinis projekto rėmėjas – LR Užsienio reikalų ministerija, programa „Globali Lietuva“.

migruojntys paukiai 1

 


Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.