Migruojantys paukščiai
Kviečiame dalyvauti šeštose pasaulio lietuvių menininkų kūrybinėse dirbtuvėse “Migruojantys paukščiai”, kurios šiais metais vyks Anykščiuose
Pirmadienis, 27 Vasaris 2012 11:53

Šiais metais, emigravusius kūrėjus lietuvius bendram dialogui, kviečiame susiburti 2012 metų Lietuvos kultūros sostinėje Anykščiuose. Pasaulio lietuvių kūrybinių dirbtuvių “Migruojantys paukščiai”, kurios vyks liepos 23-27 dienomis, organizatoriai tikisi ne tik tradiciškai suorganizuoti diskusijas išvykusiam kūrėjui aktualiomis temomis, bet ir suteikti galimybę neformalioje aplinkoje pristatyti savo kūrybą, kartu su miesto gyventojais rengti kūrybinius vakarus. Jau šeštus metus po Lietuvos miestus keliaujantis projektas šių metų Lietuvos kultūros sostinei tikisi būti naudingas dar ir dėlto, jog vietiniai kūrėjai turės galimybės susipažinti su išvykusiais ir gyvenančiais užsienyje, kartu kurti tolimesnių kultūrinių projektų idėjas ir būti naudingi Anykščių miesto kultūriniam gyvenimui. "Kultūrinis turizmas: šiuolaikinis menas kaip masalas keliauti", "Kultūrinis turizmas kaip meno ženklų ieškojimas" - tokiomis temomis kalbės šių metų projekto dalyviai. Skirtingų sričių specialistai susiburdami kolektyviniam darbui miestui paliks naudingų idėjų, galinčių pasitarnauti kultūriniam turizmui vystyti.

 

Pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvės “Migruojantys paukščiai” lietuvius kūrėjus, gyvenančius užsienio šalyse, bendrai diskusijai kviečia susiburti jau šeštus metus iš eilės. Všį “Lt-identity”, vadovaujama dizainerių dueto Jolantos Rimkutės ir Ievos Ševiakovaitės, užsienyje dirbančius ir gyvenančius kūrėjus į projektą “Migruojantys paukščiai” pirmą kartą sukvietė 2007 metais. Tiek savo turiniu, tiek savo diskusijų forma projektas buvo unikalus, todėl sulaukė daug dėmesio ir atsiliepimų bei tapo itin reikalingas išvykusiems kūrėjams. Penkių dirbtuvių metu, kurios vyko vis skirtinguose Lietuvos miestuose (Ventės Rage, Birštone, Vilniuje, Kaune, Telšiuose), menininkai išeiviai gilinosi ir diskutavo imigracijos, migracijos, tapatybės, identiteto temomis, kurių pasekoje gimė video interviu ir šifruota medžiaga diskutuojamomis temomis. Išeiviai kūrėjai ne tik dirbo kartu, bet ir užmezgė kontaktą su miesto gyventojais, svečiais, vietiniais kūrėjais.

Kviečiame šiais metais dalyvauti “Migruojančiuose paukščiuose”, siųsti savo CV ir motyvacinį laišką adresu: jolita.vitkauskaite(0)gmail.com iki gegužės 1dienos.

Kita informacija: Kūrybinių dirbtuvių forma: Moderuojamos diskusijos/paskaitos/ patirties mainai/kūrybinės popietės/individualus interviu/spaudos konferencija.

Kviečiame:

  • Lietuvos kūrėjus, norinčius pasidalinti ir realizuoti savo idėjas ir kūrybą kartu su kuriančiais užsienyje;
  • Išeivijos menininkus, besidominčius Lietuvos visuomeniniu gyvenimu, atviru dialogu ir bendru kūrybiniu darbu.

Data: 2012 liepos  23 - 27 dienomis Vieta: Šiais metais kūrybinės dirbtuvės vyks Anykščių mieste. Papildomas finansavimas: projekto metu dalyviams bus apmokamos apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos.

 

Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.