Migruojantys paukščiai
Pranešimas spaudai, Anykščiai Anykščių sakralinio meno centras
Penktadienis, 27 Liepa 2012 20:39


ŠEŠTŲJŲ PASAULIO LIETUVIŲ MENININKŲ KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ „MIGRUOJANTYS PAUKŠČIAI“ DALYVIAI ANYKŠČIAMS PRISTATĖ KULTŪRINIO TURIZMO IDĖJAS

 

Šiais metais pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“ susibūrė Anykščiuose, kur po visos savaitės bendro darbo miestui paliko naudingų idėjų, kaip šių metų kultūros sostinėje galima turiningai ir gerai praleisti laiką, pritraukti daugiau turistų, sudominti miesto svečius.

Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius tikisi, kad Anykščiai paliks pėdsaką visų atvykusių menininkų, kurie čia praleido kelias dienas, kūriniuose ir jie migruodami čia dar ne kartą sugrįš.
Liepos 26 dieną Anykščių sakralinio meno centre, įvykusiame susitikime "Migruojančių paukščių" dalyviai pristatė visą savaitę brandintas mintis apie Anykščių miesto kultūrinio turizmo plėtrą. Miesto turistams, kurie nori kurti, pasiūlyti tokios idėjos, kaip kad trumpalaikės kūrybinės stovyklos, mėgstantiems keliauti savarankiškai sugalvota individualaus turistinio maršruto planavimo sistema. Norintiems ramybės ir bendravimo tik su gamta, kurios Anykščiuose apstu, siūlomas meditacijų ar pabuvimo tik su savimi ciklas. Anykščiai žavūs visais metų laikais, todėl kūrėjams gimė sumanymas rengti specialias programas, kaip pritraukti į Anykščius turistus visus metus. Pasiūlyta ir originali Anykščių vizos idėja.

Foto

 

Šiais metais projektą remia Užsienio reikalų ministerija, Kultūros rėmimo fondas, Anykščių rajono savivaldybė, Anykščių turizmo informacijos centras. Susitikime su užsienyje gyvenančiais lietuviais kūrėjais dalyvavo Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, Anykščių rajono savivaldybės atstovai, Turizmo informacijos centro vadovai, kiti garbingi miesto svečiai.

Kitais metais tradiciškai, liepos pabaigoje, „Migruojantys paukščiai“ planuoja kelti sparnus į pajūrį, kviestis naujus kūrėjus, kurie norėtų sugrįžti į Lietuvą, pabendrauti su Lietuvoje gyvenančiais menininkais, pasikeisti idėjomis ir palikti kūrybinį indėlį gimtinei.

http://www.migruojantyspauksciai.lt/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=53&Itemid=203.

el.paštas jolita.vitkauskaite(0)gmail.com,

Nuotraukos: Adomo Jablonskio

 

Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.