Migruojantys paukščiai
Apie projektą

Septintus metus iš eilės emigravusius Lietuvos kūrėjus bendram dialogui subūrė kūrybos dirbtuvėse „Migruojantys paukščiai“. Šių metų „Migruojančių paukščių“ tema skirta pasaulio lietuvių vienybės dienai, kurią minime liepos 17-ąją. Kas mus vienija? Ką bendro turime? Kas brangu? Kas saugotina? Kas jungia? Kuo gyvename? - apie tai ir dar daug kitų dalykų diskutuojame susitikę Puvočiuose, pačioje Dzūkijos nacionalinio parko širdyje, liepos 15-19 dienomis.

Kūrybos dirbtuvių tikslas – suburti emigravusius ir Lietuvoje gyvenančius menininkus, kūrėjus, intelektualus bendram darbui, dialogui, kūrybos procesui. Kviečiame mąstyti aktualiomis temomis, dalintis idėjomis, ieškoti ir rasti bendraminčių. Per šešerius metus „Migruojantys paukščiai“ tapo ne vieno bendro projekto, daugelio kūrybinių partnerysčių pagrindu, būtent ryšių su išsibarsčiusiais po pasaulį Lietuvos menininkais labiausiai ir ieškome.

Všį “Lt-identity”, vadovaujama dizainerių dueto Jolantos Rimkutės ir Ievos Ševiakovaitės, užsienyje dirbančius ir gyvenančius kūrėjus į projektą “Migruojantys paukščiai” pirmą kartą sukvietė 2007 metais. Tiek savo turiniu, tiek savo diskusijų forma projektas buvo unikalus, todėl sulaukė daug dėmesio ir atsiliepimų bei tapo itin reikalingas išvykusiems kūrėjams. Šešių dirbtuvių metu, kurios vyko vis skirtinguose Lietuvos miestuose (Ventės Rage, Birštone, Vilniuje, Kaune, Telšiuose, Anykščiuose), menininkai išeiviai gilinosi ir diskutavo imigracijos, migracijos, tapatybės, identiteto temomis, kurių pasekoje gimė video interviu ir šifruota medžiaga diskutuojamomis temomis. Išeiviai kūrėjai ne tik dirbo kartu, bet ir užmezgė kontaktą su miesto gyventojais, svečiais, vietiniais kūrėjais.

 


Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.