Migruojantys paukščiai
Atgarsiai
www.delfi.lt

Panevėžyje tupia „Migruojantys paukščiai“ DELFI 2016 m. liepos 26 d. 09:16 Dešimtus metus veikianti kūrybinė laboratorija „Migruojantys paukščiai“ šiemet atvyksta į Panevėžį. Po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvių menininkus, kūrėjus, intelektualus vienijantis projektas kviečia panevėžiečius įsijungti į bendrą kūrybinių idėjų paiešką. Sekite karščiausias naujienas iš pramogų pasaulio Facebook ir Instagram! Kūrybinė laboratorija „Migruojantys paukščiai“© Rengėjų nuotr. Savaitės trukmės idėjų laboratorija bus skirta Panevėžio miesto erdvių, jo įvaizdžio bei galimų naujų veiklų paieškai. Projektas „Migruojantys paukščiai“ Panevėžyje vyks liepos 25-30 dienomis. „Mūsų tikslas – sužadinti, įkvėpti ir padrąsinti panevėžiečius, įtraukiant vietos kūrėjus į bendrą veiklą. Tikime, kad visi kartu gebėsime sukurti vertingų, įdomių, kūrybingų pilietinių iniciatyvų, kurias pasiūlysime miestui ir jo gyventojams. Juk idėjos gali gimti kiekvieno galvoje, čia ir dabar, todėl mes tikime, kad dalintis jomis, kurti kartu yra visus praturtinantis procesas“, – sako projekto „Migruojantys paukščiai“ sumanytoja, kostiumų dizainerė Jolanta Rimkutė. 

„Migruojančių paukščių“ rengėjai ragina jaunuosius panevėžiečius prisijungti prie unikalios projekto dalies – kūrybinio orkestro kūrimo. Visi, jau pažįstantys natas ar tik norintys jas pažinti, kviečiami į muzikos dirbtuves, kurių metu improvizacijos meno ir muzikavimo pagrindų jaunuolius mokys jau pripažinti užjūryje džiazo muzikantai Simona ir Dorsey Minns (JAV). Kūrybinės muzikos dirbtuvės vyks nemokamai anglų kalba liepos 24-29 dienomis. Mylintys poetinį žodį panevėžiečiai kviečiami į Australijos lietuvės poetės Lidijos Šimkutės poezijos vakarą. Jis vyks Juozo Miltinio palikimo studijų centre liepos 27 dieną. Kūrybinės laboratorijos „Migruojantys paukščiai“ idėjas vainikuos miesto bendruomenei surengtas projekto pristatymo vakaras, planuojamas liepos 29 dieną Laisvės aikštėje. 

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/veidai/kultura/panevezyje-tupia-migruojantys-pauksciai.d?id=71891764

 
LRT Televizija

 
www.sekunde.lt

Pluoštą idėjų miestui pažėrė menininkai

Penktadienį miestą šturmavo gausus būrys baltai pasidabinusių menininkų bei intelektualų. Improvizuotais pasirodymais jie pažadino įvairias Panevėžio vietas ir stojo į akistatą su istorija.

migruojantys paukščiai79

Dešimtą kartą organizuojamas projektas „Migruojantys paukščiai“ kasmet bendram darbui, dialogui ir kūrybos procesui suburia emigravusius ir Lietuvoje gyvenančius menininkus, kūrėjus bei intelektualus. Pernai kūrybinė laboratorija buvo įsikūrusi Kupiškyje, šiemet persikėlė į Panevėžį.

Šį kartą Aukštaitijos sostinėje savaitę savo idėjomis ir mintimis dalijosi net 30 žmonių. Pusė iš jų yra panevėžiečiai.

„Sąmoningai rinkome žmones, kad jie vienaip ar kitaip atstovautų skirtingiems Lietuvos miestams. Taip darėme norėdami sužinoti, kaip gyvenimas verda kitur“, – „Sekundei“ sakė projekto „Migruojantys paukščiai“ sumanytoja, kostiumų dizainerė Jolanta Rimkutė.

Visą savaitę projekto dalyviai kartu su aktyviais panevėžiečiais koncentravosi į tai, kas reikalinga ir naudinga miestui. Jie diskutavo apie Panevėžio įvaizdį, stipriąsias ir silpnąsias puses, išskirtines vietas ir asmenybes, jų populiarinimą bei visuomenės įtraukimą į miesto gyvenimą.

J. Rimkutės teigimu, norint atgaivinti miestą, svarbiausia yra suburti iniciatyvius bei miestui atsidavusius žmones, kurių Panevėžyje netrūksta. Vienas pagrindinių projekto „Migruojantys paukščiai“ tikslų buvo sužadinti, įkvėpti ir padrąsinti panevėžiečius, įtraukiant vietos kūrėjus į bendrą veiklą.

„Mes įvairių sričių žmonėms suteikėme platformą susitikti ir pasidalinti savo idėjomis. Manau, kad Lietuvoje turime nemažai gerų pavyzdžių, įrodančių, kokią galią turi bendruomeniškumas. Jeigu tu randi bendraminčių, galima nudirbti daug gerų darbų. Tereikia drąsos, motyvacijos bei kompanijos. Ir tuomet nereiks virkauti, kad trūksta pinigų“, – kalbėjo projekto vadovė.

Idėjų netrūko

Į Laisvės aikštę susirinkę menininkai išsakė nemažai idėjų, kaip galima naujai suformuoti Panevėžio įvaizdį. Jie panevėžiečius pakvietė prisidėti prie natūralaus ir atviro sodo-parko kūrimo. Tai būtų laisvalaikio, susitikimų vieta, šeimų susibūrimo erdvė jėgoms atgauti, kai kam – gal ir įkvėpimo sulaukti.

„Argi nenorėtumėte, kad Nevėžis vieną dieną pasidarytų šviečiantis? Ar prieštarautumėte, jeigu šalia upės įsikurtų amfiteatras, atsirastų sūpynių giraitė ar serbentų labirintas?“, – savo idėjomis dalijosi projekto dalyviai.

Gyventojai buvo raginami prisiminti Juozo Miltinio asmenybę bei pažaisti žaidimą „Ar tu gali tapti Juodojo Arielio riteriu?“

Laisvės aikštėje penktadienį taip pat buvo pristatytas ir keturias dienas jaunimo kurtas muzikinis projektas – kūrybinis orkestras. Per šį pasirodymą buvo galima išgirsti septynias šiuolaikines kompozicijas, padovanotas Panevėžio miestui. Muzikinėse dirbtuvėse kartu su norinčiaisiais dirbo užjūryje pripažinti džiazo muzikantai Simona su Dorsey Minn, jie į Panevėžį atvyko iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Audinga SATKŪNAITĖ

G. Leikos nuotr.

Informacijos šaktinis: www.sekunde.lt

 
www.aukstaitijosgidas.lt
Laboratorija “Migruojantys paukščiai” ištyrė: Panevėžys irgi miestas - TAŠKAS

Laboratorija “Migruojantys paukščiai” ištyrė: Panevėžys irgi miestas – TAŠKAS

Šiandien, liepos 29 d., 14.30 val. Panevėžio miesto gyventojai ir svečiai kviečiami kartu su būriu baltai pasipuošusių žmonių dalyvauti improvizuotoje akistatoje su miesto istorija – prisiminti miesto legendas bei išanalizuoti stereotipus, susijusius su kriminalinio pasaulio praeitimi. Vaikščiojant po miesto centrą laboratorijos “Migruojantys paukščiai” dalyviai pasiūlys idėjas, prototipus apie galimą naują gyvenimo būdą ir standartus Panevėžyje. Visą savaitę organizatorių atrinkti projekto dalyviai kartu su Panevėžio aktyviais žmonėmis koncentravosi į tai, kas reikalinga ir naudinga šiam miestui – diskutavo apie miesto įvaizdį, stipriąsias ir silpnąsias puses, išskirtines vietas ir asmenybes, jų populiarinimą bei visuomenės įtraukimą. Šiandien projekto dalyviai bandys 20 a. pab. skaudžią kriminalinę istoriją sudėti į muziejaus lentyną, atverdami švarų lapą, atrasdami aiškų santykį su istorijomis apipinta nusikalstama praeitimi. Miesto gyventojai bus raginami išryškinti autentiškumą, atsiremti į intelektualius miesto pavyzdžius – pažiūrėti į J. Miltinį ne tik kaip į teatralą, bet taip pat ir kosmopolitišką asmenybę, pažaisti žaidimą – Ar tu gali tapti Juodojo Arielio riteriu?

16 val. Laisvės aikštėje bus pristatytas skirtingų kartų muzikinis projektas – kūrybinis orkestras. Šio pasirodymo metu bus galima išgirsti septynias neįprastas šiuolaikines kompozijas, skirtas Panevėžio miestui. Muzikinėse dirbtuvėse kartu su Panevėžio jaunimu dirbo entuziastingi džiazo muzikantai Simona ir Dorsey Minns (JAV). “Kartu su kūrėjais iš Lietuvos, JAV, Australijos, Belgijos, Norvegijos, šiais metais projekte dirbo ir stipri Panevėžio miesto entuziastų grupė. Bendro darbo metu sukurta idėjų miestui budinti, daryti jį įdomesniu, patrauklesniu turistams ir patiems panevėžiečiams. Smagu matyti, kad mažas kūrybinis impulsas suteikia vietiniams daugiau pasitikėjimo nuveikti didelius darbus savo jėgomis” – džiaugiasi daugiametė projekto dalyvė, šių metų laboratorijos vedlė Rasa Alksnytė.

“Migruojantys paukščiai” – nuo 2007-ųjų organizuojamas projektas, kasmet suburiantis emigravusius ir Lietuvoje gyvenančius menininkus, kūrėjus, intelektualus bendram darbui, dialogui, kūrybos procesui. Kiekvienais metais projektas vyksta skirtinguose Lietuvos miestuose. Šiais metais projektas organizuojamas jau dešimtą kartą ir liepos 24-30 dienomis vyksta Panevėžyje.

Pagrindinis projekto rėmėjas – LR Užsienio reikalų ministerija, programa „Globali Lietuva“.

www.aukstaitijosgidas.lt

 


Visos teisės saugomos © 2017 Migruojantys paukščiai.